Ευχάριστη έκπληξη στη Βουλγαρία!!!

Μαρ 201520

Στο χωριό Ραζένα της Βουλγαρίας μας περίμενε μια ευχάριστη έκπληξη. Ο δήμαρχος του χωριού είναι Σαρακατσάνος και μιλάει την ελληνική γλώσσα. Μας περίμενε με χαρά επειδή είχε πληροφορηθεί από τους υπεύθυνους του προγράμματος ότι συμμετέχει ελληνικό σχολείο. Ο δήμαρχος Απόστολος Τερζής μας ξενάγησε στο χωριό και στο δημαρχείο και μας περιποιήθηκε ιδιαιτέρως. Πολύ συγκινητική στιγμή ήταν όταν πολλοί από τους κατοίκους ήρθαν και μας συνάντησαν μιλώντας μας ελληνικά.

Με το δήμαρχο και μερικούς από τους εταίρους εκπαιδευτικούς στο σχολείο της Ραζένα

Στο  σχολείο της Ραζένα

Στο σχολείο της Ραζένα

Στο δημαρχείο της Ραζένα

από κάτω από: Δικαιώματα του παιδιού| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ευχάριστη έκπληξη στη Βουλγαρία!!!