ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΗΣ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟΥ Κ. ΚΕΛΥ ΜΕΛΙΤΖΑΝΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Αφού μελετήσαμε τις ομάδες των τροφών στη τάξη, τι πρέπει να τρώμε, σε τι ποσότητα και φτιάξαμε τη δική μας πυραμίδα, καλέσαμε έναν ειδικό για να μας μιλήσει και να μας συμβουλεύσει. Ήρθε η κ. Κέλυ Μελιτζάνη στο σχολείο μας και μας έδειξε τη πυραμίδα της μεσογειακής διατροφής, μας έμαθε τη μέθοδο σταυρό του πιάτου, κατασκευάσαμε μαζί της μια χριστουγεννιάτικη πυραμίδα μεσογειακής διατροφής και για να γλυκαθούμε στο τέλος φτιάξαμε ένα υγιεινό δυναμωτικό πρωινό με ¨υγιεινή μερέντα¨ (φουντουκόκρεμα από το “kiss the earth” ) και φυσικά πήραμε και τα δωράκια μας από την εταιρία!!!!!! Ευχαριστούμε πάρα πολύ τη κυρία Κέλυ Μελιτζάνη, όπως και τον ιδιοκτήτη του ¨kiss the earth¨ , τον κύριο Κ. Πλακωτάρη.

μέθοδος σταυρού στο πιάτο