Προτεινόμενες δραστηριότητες

Χρόνια Πολλά με υγεία και χαρά!

Αγαπημένα μας παιδιά, ευχόμαστε να είστε καλά! Προτείνουμε να οργανώσετε τις επόμενες ημέρες και να επιλέξετε με ποιες δραστηριότητες θα ασχοληθείτε κάθε μέρα. Θα θέλαμε πάρα πολύ να μας στείλετε είτε εδώ είτε στο e mail του σχολείου φωτογραφία ή και βίντεο τις εργασίες σας! Σας υπενθυμίζουμε την ηλεκτρονική διεύθυνση του σχολείου :mail@12nip-chalandr.att.sch.gr.  Θα τις συγκεντρώσουμε όλες μαζί και θα τις ανεβάσουμε να τις δείτε εδώ. Επίσης, περιμένουμε τα σχόλια σας για τις δραστηριότητες! Σας αρέσουν; Βρίσκετε κάτι δύσκολο; Χρειάζεστε οδηγίες; Για οτιδήποτε χρειαστείτε, εμείς είμαστε εδώ και περιμένουμε τα σχόλια σας και τα νέα σας!

• Βρείτε τι υλικά έχετε στο σπίτι, βάλτε τη φαντασία σας και δημιουργήστε όμορφες ανοιξιάτικες χειροτεχνίες με θέμα την Άνοιξη : Μελισσούλες, πεταλούδες, λουλούδια και ότι άλλο σας θυμίζει Άνοιξη. Θα χαρούμε πολύ να μας στείλετε τις χειροτεχνίες σας και ιδιαίτερα να δούμε πρωτότυπες ιδέες!!!

Κατεβάστε τις καρτέλες του παιχνιδιού εδώ: παιχνιδι-προφορικη-εκφραση-γλωσσα (2)