12o Γενικό Λύκειο Πάτρας
8 Απρ 2021

Τρέχουσες ενέργειες για τη δικαιολόγηση απουσιών μαθητών που συνοικούν με ευάλωτες ομάδες.

Συντάκτης: 12ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΑΤΡΑΣ | Κάτω από: Ανακοινώσεις

ΦΕΚ και οδηγίες με τις ενέργειες που πρέπει να ακολουθηθούν για την αντιμετώπιση μαθητών που συνοικούν με ευάλωτες ομάδες.

Θα εκδοθεί και σχετική εγκύκλιος με τις ενέργειες που θα γίνουν.

Επειδή όμως το ζήτημα επείγει, και αφού  δόθηκαν οδηγίες από τη ΓΓ, σας ενημερώνουμε τα εξής:

Μέχρι την Παρασκευή 12/2 θα πρέπει οι ενδιαφερόμενοι γονείς να έχουν κάνει αίτηση με συνοδευτικά παραστατικά (σφραγισμένα σε φάκελο) με την οποία θα ζητούν την ένταξη των μαθητών αυτών στην κατηγορία δικαιολόγησης απουσιών.

ΠΡΟΣΟΧΗ!

Σε καμία περίπτωση τα παραπάνω δεν αφορούν νέες περιπτώσεις που επιθυμούν να ενταχθούν σε αυτή τη ρύθμιση.

ΑΦΟΡΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ μόνο μαθητές που το προηγούμενο διάστημα (όταν λειτουργούσαμε δια ζώσης) δεν πήγαιναν σχολείο και έπαιρναν απουσίες.

ΦΕΚ

Τα σχόλια είναι κλειστά.