Επιτυχία Μαθητή στον 81ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό στα Μαθηματικά “Ο ΘΑΛΗΣ”.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-81ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού στα Μαθηματικά “Ο ΘΑΛΗΣ” 6/11/2020 & 14/5/-2021

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ

Με μεγάλη χαρά και υπερηφάνεια ανακοινώνουμε στην σχολική αλλά και την ευρύτερη κοινότητα τη σημαντική επιτυχία του μαθητή της Β΄Γυμνασίου του σχολείου μας,  Νικόλαου Τριάντη.

Ο μαθητής διακρίθηκε στον 81ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό στα Μαθηματικά “Ο ΘΑΛΗΣ” 6/11/2020 & 14/5/-2021 και μάλιστα είναι ο μοναδικός εκπρόσωπος του νομού Αχαΐας που έλαβε τη διάκριση αυτή.

Ο Νίκος μαζί με άλλους μαθητές από όλη την Ελλάδα  προκρίθηκε για να συμμετάσχει στην Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα « Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ», η οποία θα διεξαχθεί το Σάββατο 5 Ιουνίου, ώρα 10.00, ειδικά για φέτος στην Αθήνα και σε αρκετά Περιφερειακά Κέντρα.

Από τα αποτελέσματα του «ΑΡΧΙΜΗΔΗ» θα επιλεγούν οι ομάδες που θα συμμετάσχουν στη Βαλκανική Μαθηματική Ολυμπιάδα Νέων και στη Διεθνή Μαθηματική Ολυμπιάδα.

Η Διεύθυνση του σχολείου μας, ο  σύλλογος των διδασκόντων και η μαθητική κοινότητα συγχαίρουν τον Νίκο για την επιτυχία του και του εύχονται καλή επιτυχία στο μαθηματικό ταξίδι που μόλις άρχισε….

Τα σχόλια είναι κλειστά.