Χορεύοντας στο Βουκουρέστι!

Η χορευτική ομάδα του σχολείου μας δίνει δυναμικό «παρών» στον εορτασμό για την εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821 στο ελληνικό σχολείο ‘Αθηνά ‘ του Βουκουρεστίου στη Ρουμανία. Την Παρασκευή 22 Μαρτίου , θα παρουσιάσει ένα εορταστικό πρόγραμμα παραδοσιακών χορών σε συνεργασία με τους Έλληνες μαθητές του Βουκουρεστίου.

Η χορευτική ομάδα μας θα συμμετάσχει στους εορτασμούς με παραδοσιακούς χορούς που επιμελήθηκε η καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής  κα Μητρέλη Γεωργία.  Το ταξίδι για το Βουκουρέστι ξεκίνησε την Τρίτη 19 Μαρτίου 2019.

Τις μαθήτριες και τους μαθητές συνοδεύουν οι  Σπηλιωτόπουλος Κων/νος (Διευθυντής), Γιαννάκη Ιωάννα (Υποδιευθύντρια Α’) και οι εκπαιδευτικοί Μητρέλη Γεωργία και Κρικέτου Θεοδώρα.

Τα σχόλια είναι κλειστά.