Έναρξη μαθημάτων _ Αγιασμός

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου ξεκινά το σχολικό έτος κανονικά.

Το Ολοήμερο προσωρινά δεν θα λειτουργήσει.

Ο Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2020 – 2021 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 11:30 π.μ. περίπου στο προαύλιο του σχολείου για τους μαθητές της Α΄ τάξης και για τους λοιπούς μαθητές στην αίθουσά τους. Για λόγους αποφυγής συγχρωτισμού και διασφάλισης της δημόσιας υγείας οι μαθητές θα πρέπει να προσέλθουν στο σχολείο στις 10:50 – 11:00  υποχρεωτικά με μάσκα σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ και του Υ.ΠΑΙ.Θ  ((ΦΕΚ αρθ 2 3780/8-9-2020).

Οι γονείς δεν θα εισέλθουν στο χώρο του σχολείου.

Στη συνέχεια οι μαθητές θα μπουν στις τάξεις όπου θα γίνει η πρώτη γνωριμία με τον/την  δάσκαλο/α τους.

Στις 12:30 θα σχολάσουν οι μαθητές όλων των τάξεων εκτός από την Α΄τάξη.

Αμέσως μετά   θα πραγματοποιηθεί στο προαύλιο του σχολείου συνάντηση – ενημέρωση των γονέων μόνο της Α΄ τάξης, πάντοτε με χρήση μάσκας σύμφωνα με τις οδηγίες του Ε.Ο.Δ.Υ, για θέματα καθημερινότητας του σχολείου με την διευθύντρια και τις δασκάλες της Α΄ τάξης.

Το ωράριο λειτουργίας από Τρίτη 8:15 – 13:15

Κυλικείο δεν θα λειτουργεί προσωρινά

Με τις θερμότερες ευχές μας για μια ευχάριστη και δημιουργική χρονιά !

Ο Σύλλογος διδασκόντων