Σχολ. έτος 2021-22

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο μας θα υποδεχθεί τους μαθητές και τις μαθήτριες για το σχολικό έτος 2021-22 τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου με τον καθιερωμένο Αγιασμό. Οι μαθητές/τριες πρέπει θα προσέλθουν με αρνητικό self test που θα αναγράφεται στη σχολική κάρτα. Οι μαθητές θα προσέρχονται στο σχολείο με την προϋπόθεση ότι διενεργούν δυο φορές τη βδομάδα self test (κάθε Κυριακή και Τετάρτη το τεστ και θα επιδεικνύουν τη σχολική κάρτα ή στον εκπαιδευτικό της τάξης ή στη διευθύντρια). Τη σχολική κάρτα οφείλουν να τη φέρουν καθημερινά στην τσάντα τους. Παραμένει σε ισχύ η  υπό στοιχεία Δ1α/ΓΠ.οικ. 30518/17.5.2021 (Β’ 2020) κοινή υπουργική απόφαση.

Για την ημέρα του Αγιασμού (ώρα προσέλευσης και αποχώρησης)  θα ακολουθήσει νεότερη ανακοίνωση.

Το σχολείο μας από 1 Σεπτεμβρίου θα είναι ανοιχτό 9:00 – 12:00 για διοικητικές εργασίες.

Στόχος μας η ειλικρινής και εποικοδομητική συνεργασία.

Η διεύθυνση του σχολείου