Ο εορτασμός της Εθνικής Επετείου θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 25/10 και ώρα 10:30 – 11:30, στο Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Πετρούπολης. Μετά το πέρας της εκδήλωσης οι γονείς να μεριμνήσουν για την ασφαλή αποχώρηση των μαθητών.

Σχετικά με την παρέλαση, Κυριακή 28/10, η προσέλευση των μαθητών των Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων θα γίνει στις 11:00 π.μ. στη στρογγυλή πλατεία και έξω από το καφέ «Γρηγόρη». Μετά το πέρας της παρέλασης του σχολείου μας οι γονείς θα παραλάβουν τα παιδιά τους από το χώρο του σχολείου.

Σε περίπτωση κακοκαιρίας μπορείτε να ενημερωθείτε από την ιστοσελίδα του Δήμου για το αν θα γίνει ή θα ακυρωθεί η παρέλαση.

ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΤΙΣ 26/10 ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΕΟΡΤΑΣΜΟΥ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥΧΟΥ ΜΑΣ     ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ