ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ

Στις 4 Μαρτίου 2016  το σχολείο μας συμμετείχε στο 10ο Διαγωνισμό «Μαθηματικά και Παιχνίδι» στο πλαίσιο του περιοδικού «Ο Μικρός Ευκλείδης» για μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης των Δημοτικών σχολείων της χώρας μας με στόχο να έλθουν οι μαθητές πιο κοντά στα Μαθηματικά και τις εφαρμογές τους. Το Δ.Σ. της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας διοργανώνει την τελετή απονομής βραβείων του 10ου Διαγωνισμού «Μαθηματικά και Παιχνίδι» για μαθητές της Ε΄ τάξης και ΣΤ΄ Δημοτικού των σχολείων της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Γ Αθήνας και Δυτικής Αττικής. Η βράβευση των μαθητών Ε΄ και Στ΄ τάξης θα γίνει το Σάββατο 4 Ιουνίου 2016 στην Αίθουσα του Κ.Υ.ΒΕ. (Εθνάρχου Μακαρίου 1, Περιστέρι) και ώρα 2.30 μ.μ. έως 4.00 μ.μ.

Από το σχολείο μας διακρίθηκαν οι παρακάτω μαθητές και τους συγχαίρουμε γι’ αυτό!

1. ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Ε 12ου Πετρούπολης Γ’ ΑΘΗΝΑΣ
2. ΝΕΦΡΕΜ ΕΥΓΕΝΙΟΣ Ε 12ου Πετρούπολης Γ’ ΑΘΗΝΑΣ