ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ “Τετάρτες στο Μουσικό Σχολείο”

• Πρόγραμμα Μουσικής Παιδείας «Τετάρτες στο Μουσικό Σχολείο»
    • Την Τετάρτη 24 Φεβρουαρίου, ώρα 15.30 – 17.30, είναι το εναρκτήριο μάθημα Μουσικής Παιδείας για παιδιά Δημοτικού Σχολείου που προσφέρει το Μουσικό Σχολείο Ιλίου  για αυτή τη χρονιά.  Το πρόγραμμα θα  γίνει  πιλοτικά για εννέα  εβδομάδες,  έως και 20 Απριλίου 2016.
    • Θα διδαχθούν τραγούδια, μουσικός αυτοσχεδιασμός και ορχήστρα σχολικών κρουστών τύπου Orff.
    • Παρακαλούνται οι διευθυντές και οι εκπαιδευτικοί των Δημοτικών Σχολείων να ενημερώσουν τους μαθητές τους, και οι ενδιαφερόμενοι γονείς να προσέλθουν την Τετάρτη 24.2 στις 15.30 στο Μουσικό για να δηλώσουν συμμετοχή και να διαμορφωθούν οι ομάδες των παιδιών ανάλογα με την ηλικία, μία ομάδα τάξεις α-β-γ-  (15.30- 16.30) και δεύτερη ομάδα τάξεις δ-ε-στ (16.30-17.30).
    • Το πρόγραμμα επέχει θέση επιμόρφωσης για εκπαιδευτικούς Μουσικής πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας. Όσοι ενδιαφέρονται,   θα συμμετέχουν ενεργά και θα λάβουν βεβαίωση συμμετοχής. Παρακαλώ αφήστε μήνυμα ( τηλ. ή email ) ότι ενδιαφέρεστε.
    • Για οποιαδήποτε πληροφορία μιλάτε με τη σύμβουλο στο 6945.41.43.42, ή  γράφετε στο stellasyb@gmail.com

Με συναδελφικούς Χαιρετισμούς,

Στέλλα  Γεωργουλή