Οδηγίες για το μάθημα των Εικαστικών μέσω Webex

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΕΡΓΑ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΏΝ

Για να μπορέσω να βλέπω τα έργα σας θα πρέπει να:

• Να εγκαταστήσουν οι γονείς σας την εφαρμογή dropbox στο κινητό τους και να δημιουργήσουν ένα λογαριασμό. Αν δεν δημιουργήσετε λογαριασμό δεν θα μπορείτε να διαβάζετε τα σχόλια που θα κάνω στο έργο σας. Αν δεν βλέπετε σχολιασμό θα σημαίνει ότι το έργο σας είναι σωστό.
  • Να επισκεφθούν οι γονείς σας τις ανακοινώσεις στην ιστοσελίδα του σχολείου μας όπου είναι αναρτημένο το dropbox link https://www.dropbox.com/request/xPLDI27aX5EhvkTzdXQe με τον φάκελο που θα ανεβάζετε τις φωτογραφίες. Όταν πατήσετε το link θα σας βγάλει ένα μήνυμα να κάνετε upload. Τότε από το photo gallery του κινητού τους θα ανεβάζουν την φωτογραφία του έργου σας.
  • Να δίνετε τίτλο στην φωτογραφία του έργου σας με το ονοματεπώνυμο και την τάξη σας.

ΟΔΗΓΙΕΣ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ WEBEX MEET

• Στο μάθημα θα είναι κλειστά τα μικρόφωνα από την αρχή. Ο μαθητής θα ζητά το λόγο σηκώνοντας το χεράκι που έχει η εφαρμογή webex και τότε θα του ανοίγω το μικρόφωνο για του λύσω τυχόν απορίες.
  • Παρακαλώ να συνδέεστε με κλειστή κάμερα. Με τον τρόπο αυτό δεν θα υπάρξουν προβλήματα στην σύνδεση μας και θα βλέπετε πιο καθαρά την άσκηση που σας δείχνω.
  • Να έχετε έτοιμα τα υλικά σας και το έργο σας γιατί έχουμε περιορισμένο χρόνο.
  • Η κάμερα μου θα δείχνει το έργο που δουλεύω και όχι το πρόσωπο μου.
  • Καλό είναι να φοράτε ακουστικά κατά την διάρκεια του μαθήματος.