Ανακοινώσεις προς τους γονείς του 12ου Δημοτικού Σχολείου Πατρών

1. Παρακαλούνται οι αγαπητοί γονείς να μας στείλουν στο email του σχολείου το οποίο είναι mail@12dim-patras.ach.sch.gr, το προσωπικό τους email προκειμένου να επικαιροποιήσουμε το myschool (υπηρεσία του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου). Παρακαλείσθε, αν είναι δυνατόν, η αποστολή των emails να γίνει μες στην επόμενη εβδομάδα, δηλαδή 16-20 Μαρτίου 2020).
  2. Επίσης, θα θέλαμε να ενθαρρύνουμε και να επικοινωνούμε με τους γονείς καθημερινά εξ αποστάσεως, για όποιο θέμα θέλουν. Επιθυμούμε εθελοντικά να βοηθήσουμε οικογένειες που αντιμετωπίζουν θέματα υγείας ή ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες που δεν πρέπει να βγαίνουν διότι βρίσκονται σε ομάδα υψηλού κινδύνου. Είμαστε διαθέσιμοι, επιθυμούμε να δώσουμε το παρόν σε αυτές τις δύσκολες ώρες. Υποστηρίζουμε τη σχολική κοινότητα με όλους τους κανόνες ασφαλείας και με εξ αποστάσεως επικοινωνία.