↑ Επιστροφή σε Δραστηριότητες

ΣΤ΄ ΤΑΞΗ

Δραστηριότητες ΣΤ΄ τάξης για το σχολικό έτος 2019-2020

Επίσκεψη στη Χριστιανική Εστία Πατρών

Την Παρασκευή, 13 Δεκεμβρίου 2019 επισκεφθήκαμε με τους μαθητές της Στ’ Τάξης του σχολείου μας τη Χριστιανική Εστία Πατρών για να παρακολουθήσουμε τη χριστουγεννιάτικη εκδήλωση που περιελάμβανε τραγούδια, προβολή, παιχνίδια με σκοπό οι μαθητές να προσεγγίσουν βιωματικά το μήνυμα της εορτής των Χριστουγέννων μέσα από τα δώρα που μας έφερε ο νεογέννητος Κύριός μας Ιησούς Χριστός…αξίες, όπως …

Επίσκεψη στο Εργαστηριακό Κέντρο Φυσικών Επιστημών (ΕΚΦΕ) Πατρών

Με τους μαθητές της Στ’ Τάξης επισκεφθήκαμε το ΕΚΦΕ Πατρών, όπου μας δόθηκε η ευκαιρία να παρακολουθήσουμε και να συμμετάσχουμε στην παρουσίαση φυσικών πειραμάτων και εργαστηριακών ασκήσεων!