↑ Επιστροφή σε Εκδρομές

Εκπαιδευτική επίσκεψη στη Δημοτική Βιβλιοθήκη Πατρών και στη Στέγη Γραμμάτων Κωστής Παλαμάς

Την Τετάρτη 30 Οκτωβρίου 2019, οι μαθητές των Β’ και Δ’ Τάξεων παρακολούθησαν εκπαιδευτικό πρόγραμμα στη Δημοτική Βιβλιοθήκη Πατρών και οι μαθητές των Ε’ και Στ΄ Τάξεων επισκέφθηκαν το σπίτι όπου γεννήθηκε ο μεγάλος μας ποιητής Κωστής Παλαμάς, ξεναγήθηκαν στο χώρο, είδαν την έκθεση των Ολυμπιακών Αντικειμένων και Αναμνηστικών από τις Ολυμπιάδες 1896-1906, θαύμασαν έργα μεγάλων καλλιτεχνών που διακοσμούν τους χώρους όπως και την ειδική βιβλιοθήκη με σπάνιες εκδόσεις ιδιαίτερης φιλολογικής και ιστορικής αξίας! Οι εκπαιδευτικές επισκέψεις μας έκλεισαν με πολύ παιχνίδι στο Φάρο Πατρών!!!