Δ΄ Τάξη (παλιότερα έτη)

«Ελιά, του ήλιου θυγατέρα..»

Σήμερα, Τρίτη 6 Φεβρουαρίου 2018, καλέσαμε τους φίλους μας από τη Γ’ και την ΣΤ’ τάξη και, αφού τους μιλήσαμε για τη διαδικασία παραγωγής λαδιού και για το ποιοι καλλιτέχνες εμπνεύστηκαν από την ελιά, τους προσφέραμε «καλούδια» που φτιάξαμε με κύριο συστατικό το ελαιόλαδο!!!

Don’t throw your plastic bottles away!

Don’t throw your plastic bottles away! You can make very nice birdfeeders with them! Look at our 4th grade students making them!

Δημιουργική γραφή

Τα κτίρια διηγούνται την ιστορία τους.

Ταξίδια Φιλαναγνωσίας

Σήμερα, 24 Οκτωβρίου 2017, τέθηκαν οι βάσεις μιας συνεργασίας… Συνεργασίας μαγικής… συνεργασίας ταξιδιού και φαντασίας στον κόσμο του λογοτεχνικού βιβλίου. Το 12ο Δημοτικό Σχολείο Πατρών με το 6ο Δημοτικό Σχολείο Πατρών ενώνουν τη θέληση, τη γνώση, την αγάπη και το αποτέλεσμα θα είναι, ελπίζουμε, μοναδικό!! Σας καλωσορίζουμε στον κόσμο της φιλαναγνωσίας!!! Ελάτε να ταξιδέψουμε μαζί!!!