Την Δευτέρα 20 Μαΐου υλοποιήθηκε στο νηπιαγωγείο μας η δράση «Βουρτσίζουμε μαζί». Το σχολείο μας επισκέφθηκε η οδοντίατρος κ. Γιαννακάκη η οποία έκανε μια ενδιαφέρουσα παρουσίαση που αφορούσε στην υγιεινή και προστασία των δοντιών. Τα παιδιά στο τέλος πήραν ένα ημερολόγιο καταγραφής για εξάσκηση στην υγιεινή των δοντιών στο σπίτι τους.
” Κατάγομαι από τα παιδικά μου χρόνια, όπως ακριβώς κατάγομαι από μία χώρα. Μόνη μου πατρίδα η παιδική μου ηλικία.”
Αυτή την ηλικία φροντίζουμε…
Περισσότερες πληροφορίες