Αν έχετε παιδάκι που γεννήθηκε μέσα στο 2017, η εγγραφή του στο Σχολείο θα πραγματοποιηθεί από 1 – 20 Μαρτίου ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ στην ακόλουθη ηλεκτρονική Διεύθυνση.

Για την είσοδό σας στην παραπάνω υπηρεσία θα χρειαστείτε τους κωδικούς taxisnet

Για οποιαδήποτε απορία ή δυσκολία που αντιμετωπίζετε επικοινωνήστε μαζί μας στο τηλ. 2831027473 και ώρες 12:10-12:50.

Επισημαίνουμε ότι, σε περίπτωση που χρειαστεί να έρθετε στο σχολείο, αυτό θα γίνεται κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας μας, ενώ για την προστασία όλων μας θα πρέπει να τηρείται η αυστηρή και ορθή χρήσης της μάσκας, η φυσική απόσταση και η υγιεινή των χεριών.

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΥΠΑΙΘ

ΟΡΙΑ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ 11ου ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ

Απαραίτητα δικαιολογητικά για την εγγραφή των μαθητών στο Νηπιαγωγείο:

1.  Ηλεκτρονική Αίτηση-Υπεύθυνη Δήλωση μέσω της ηλεκτρονικής υπηρεσίας                                         https://proti-eggrafi.services.gov.gr/
  2.  ΥΠΕΥΘΥΝΗ-ΔΗΛΩΣΗ-ΣΥΝΑΙΝΕΣΗΣ-ΕΤΕΡΟΥ-ΓΟΝΕΑ
  3. Υπεύθυνη δήλωση στοιχείωνΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ
  4. Πρόσφατο αποδεικτικό διεύθυνσης κατοικίας (συμβόλαιο σπιτιού ή λογαριασμός ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΔΕΥΑΡ)
  5. Βιβλιάριο υγείας παιδιού ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έχουν γίνει όλα τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  6. ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ  μαθητή/τριας (ΑΔΥΜ) συμπληρωμένο από νοσοκομείο ή ιδιώτη παιδίατρο όπου να πιστοποιείται ότι  έχει πραγματοποιηθεί ο υποχρεωτικός εμβολιασμός του παιδιού
  7. Πιστοποιητικό γέννησης του/της μαθητή/τριας, επίσημα μεταφρασμένο (μόνο για τους αλλοδαπούς μαθητές).
  8. Αν υπάρχει: Γνωμάτευση από ΚΕΣΥ ή δημόσιο ιατροπαιδαγωγικό κέντρο ή άλλη αρμόδια δημόσια υπηρεσία (σε περίπτωση αναπηρίας ή ύπαρξης ειδικών εκπαιδευτικών αναγκών του παιδιού).
  9. Τα Προνήπια που κατά το Σχολ. Έτος 2021-2022  θα φοιτήσουν ως νήπια εγγράφονται αυτεπάγγελτα. Ενημερώστε τη Σχ. Μονάδα σε περίπτωση επιθυμίας εγγραφής ή διαγραφής από το Προαιρετικό Ολοήμερο Πρόγραμμα.

Προβλεπόμενες ώρες λειτουργίας Ολοήμερου: 7.45-8.00 π.μ. (πρωινή ζώνη) & 1.00-4.00 μ.μ.

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία, παρακαλούμε επικοινωνήστε με το τηλ: 2831027473 ή στο: mail@11nip-rethymn.reth.sch.gr

Με εκτίμηση,

η Προϊσταμένη του Νηπιαγωγείου:

Αυγουστάκη Κατερίνα.

” Κατάγομαι από τα παιδικά μου χρόνια, όπως ακριβώς κατάγομαι από μία χώρα. Μόνη μου πατρίδα η παιδική μου ηλικία.”
Αυτή την ηλικία φροντίζουμε…