ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ

Απρ 202230

Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με την 48804/ΓΔ4 – 29-04-2022 εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ:

-Παύει να υφίσταται η υποχρέωση διενέργειας υποχρεωτικού αυτοδιαγνωστικού ελέγχου νόσησης από τον κορωνοϊό COVID-19 για τους μαθητές/τριες και τους εμβολιασμένους/νοσήσαντες εκπαιδευτικούς και μέλη του Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π) και του Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (Ε.Β.Π.), κατά την προσέλευσή τους στις οικείες σχολικές μονάδες.

-Self test διενεργείται υποχρεωτικά μόνο σε περίπτωση στενής επαφής με επιβεβαιωμένο κρούσμα.

-Εξακολουθεί η υποχρέωση χρήσης προστατευτικής μάσκας  για τους μαθητές/τριες , τους εκπαιδευτικούς και το λοιπό προσωπικό, καθώς και για τους επισκέπτες σε όλους τους χώρους του σχολείου, εσωτερικούς και εξωτερικούς.

Μπορείτε να δείτε ολόκληρη την εγκύκλιο στον παρακάτω σύνδεσμο

Οδηγίες-ενόψει-της-έναρξης-λειτουργίας-των-σχολικών-μονάδων-μετά-τις-διακοπές-του-Πάσχα.pdf

από κάτω από: Ανακοινώσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ

Τα σχόλια είναι κλειστά.