ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2020-2021

Αγαπητοί μας γονείς και παιδιά,
σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα γίνει στις 14 Σεπτεμβρίου, ημέρα Δευτέρα και ώρα 11.00 π.μ. στο νηπιαγωγείο μας.

Οδηγίες/Διευκρινήσεις σύμφωνα με το υπ’αριθμ. πρωτ. Φ7/119761/Δ1/11-9-2020 έγγραφο του ΥΠΑΙΘ:

Θα προσέλθετε στις 8.15 π.μ. στο νηπιαγωγείο και οι εκπαιδευτικοί θα παραλάβουν τα παιδιά. Στις 11.00 π.μ. θα τελεστεί ο αγιασμός, παρουσία εκπαιδευτικών και παιδιών, και αμέσως μετά θα γίνει η αποχώρηση (περίπου 11.30 π.μ.). Τα παιδιά θα πρέπει να έχουν μέσα στην τσάντα τους ένα παγούρι με νερό, το κολατσιό τους, μία πετσέτα φαγητού και ένα σακουλάκι, όπου θα βάζουν τη μάσκα τους όταν δεν τη φοράνε.
Παρακαλούμε κατά την προσέλευση και αποχώρησή σας από το νηπιαγωγείο να τηρείτε τις αποστάσεις ασφαλείας. Σας υπενθυμίζουμε, επίσης, ότι η παρουσία όλων μας στο χώρο του σχολείου γίνεται πάντα με μάσκα, σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ και της ΚΥΑ.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη συνεργασία
Καλό ξεκίνημα με υγεία!!!