Προαγωγή / απόλυση μαθητών/τριών σχολικής χρονιάς 2019 – 2020

Σε συνεδρίαση του Συλλόγου Καθηγητών/τριών του Σχολείου μας εκδόθηκαν τα αποτελέσματα προαγωγής / απόλυσης ως εξής:

– Όλοι οι μαθητές / όλες οι μαθήτριες της Α και της Β τάξης που είχαν επαρκή φοίτηση προάγονται.
– Όλοι οι μαθητές / όλες οι μαθήτριες της Γ τάξης που είχαν επαρκή φοίτηση απολύονται.

Οι γονείς των μαθητών/τριών θα λάβουν τον έλεγχο επίδοσης του παιδιού τους στο email σύμφωνα με τα στοιχεία επικοινωνίας που έχουν δηλώσει.

Για τους μαθητές και τις μαθήτριες της Γ τάξης περιμένουμε τις οδηγίες για τις ηλεκτρονικές εγγραφές στο Λύκειο και τότε θα υπάρξει σχετική ανακοίνωση.

Τα απολυτήρια θα δοθούν υπηρεσιακά στα λύκεια στα οποία θα εγγραφούν οι μαθητές/τριες.

Για την παραλαβή των αποδεικτικών επικοινωνήστε με το Σχολείο (2410 237153) εργάσιμες ημέρες και ώρες μετά τις 23 Ιουνίου 2020.