Τα νέα του Προγράμματος Αγωγής Σταδιοδρομίας

Στο πλαίσιο του Προγράμματος Αγωγής Σταδιοδρομίας “Συμβουλευτική Επαγγελματικού Προσανατολισμού στο 11ο Γυμνάσιο Λάρισας” αναρτήθηκε σήμερα στο schoolpress το 23ο τεύχος του περιοδικού “Τελειώνοντας το Γυμνάσιο”, εδώ.

Το ιστολόγιο στο μάθημα ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΓΗΣ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑΣ στην eclass του σχολείου μας συνεχίζει να ενημερώνεται  με ιδέες, προτάσεις, δράσεις, ευκαιρίες, ανατροπές,προκλήσεις στην  εποχή του κορωνοϊού οι οποίες μέσα από το πρίσμα του Επαγγελματικού Προσανατολισμού θα διευρύνουν τον ορίζοντα των μαθητών και μαθητριών ώστε να προχωρήσουν  σε αποφάσεις έχοντας περισσότερες επιλογές, εδώ.

Περιμένουμε τις επόμενες ημέρες την ανακοίνωση των ηλεκτρονικών εγγραφών στο Λύκειο για τις οποίες όπως έχουμε δεσμευθεί θα υπάρξει ενημέρωση και υποστήριξη.

Η παιδαγωγική ομάδα του Προγράμματος είναι στη διάθεση των ενδιαφερόμενων μαθητών/τριών και γονέων για οποιοδήποτε θέμα στο πλαίσιο του Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού.