Έργα μαθητών για το διαγωνισμό «Η ΓΗ το σπίτι μας… Όλοι μαζί, φροντίζουμε, αλλάζουμε…»

Οι μαθητές του 11ου Γυμνασίου Λάρισας ανταποκρίθηκαν θερμά στο κάλεσμα του Ο.ΚΑ.ΝΑ. Λάρισας για το Περιβάλλον και συμμετείχαν στο διαγωνισμό «Η ΓΗ το σπίτι μας… Όλοι μαζί, φροντίζουμε, αλλάζουμε…» με υπέροχα έργα εκφράζοντας την ευαισθητοποίηση τους ως προς το Μέλλον του Πλανήτη μας!

Για να δείτε τα έργα των μαθητών πατήστε ΕΔΩ

Το 11ο Γ/σιο Λάρισας δίνει ιδιαίτερη έμφαση σε θέματα που σχετίζονται με το Περιβάλλον και την κλιματική αλλαγή και για αυτό το λόγο, τα ενσωματώνει στο αναλυτικό πρόγραμμα σε κάθε ευκαιρία. Επίσης, υλοποιεί τακτικά εθνικά περιβαλλοντικά προγράμματα, αλλά έχει συμμετάσχει με ιδιαίτερη επιτυχία και σε διεθνές πρόγραμμα Erasmus+ KA2 με θέμα την κυκλικότητα ως παράγοντα προστασίας του περιβάλλοντος, αλλά και ως προς την συμβολή της στην πράσινη ανάπτυξη.