Καλωσόρισμα μαθητών

Αγαπημένα μας παιδιά,

σίγουρα τις τελευταίες μέρες κυριαρχεί στο μυαλό σας η σκέψη «Άντε πάλι σχολείο!».  Η αλήθεια είναι πως οι διακοπές είναι απαραίτητες, μα δε φτάνουν μόνο αυτές. Το ίδιο απαραίτητη και πολύτιμη είναι και η εκπαιδευτική διαδικασία. Το ζητούμενο λοιπόν δεν είναι να την αποφύγουμε μα να βιώσουμε αυτή την πραγματικότητα ευχάριστα και δημιουργικά.

Σε αυτή την προσπάθεια θα βρείτε εμάς τους καθηγητές και τις καθηγήτριές σας βοηθούς, συμβούλους, φίλους, συμπαραστάτες και οδηγούς. Για ό,τι χρειαστείτε μέσα και έξω από την τάξη.

Αγαπητοί γονείς,

Σας ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη που και φέτος μας δείχνετε, ακόμη και μέσα στις γενικότερες αντίξοες συνθήκες. Το Σχολείο μας υπόσχεται ότι θα μοιραστεί δημιουργικά με σας τις προσδοκίες, τα όνειρα, τον αγώνα και την αγωνία που έχετε για τα παιδιά σας και το μέλλον τους.

Καλή σχολική χρονιά

Οι καθηγητές και οι καθηγήτριες του 11ου Γυμνασίου