Χαρακτηρισμός φοίτησης μαθητών/τριών σχολικής χρονιάς 2019 – 2020

Στη σημερινή συνεδρίαση του Συλλόγου Καθηγητών/τριών του Σχολείου μας χαρακτηρίσθηκε η φοίτηση των μαθητών/τριών ως εξής:

• Για τους μαθητές και τις μαθήτριες που μέχρι τις 10 Μαρτίου 2020 (ημέρα αναστολής λειτουργίας των σχολείων λόγω covid 19) δεν είχαν ξεπεράσει τις 114 αδικαιολόγητες απουσίες, η φοίτηση χαρακτηρίζεται ΕΠΑΡΚΗΣ.
  • Για τους υπόλοιπους η φοίτηση χαρακτηρίζεται ΑΝΕΠΑΡΚΗΣ και θα πρέπει να επαναλάβουν την τάξη την επόμενη σχολική χρονιά.

Οι γονείς των μαθητών/τριών που η φοίτησή τους χαρακτηρίστηκε ΕΠΑΡΚΗΣ θα λάβουν σχετικό sms ή email σύμφωνα με τα στοιχεία επικοινωνίας που έχουν δηλώσει.

Τα αποτελέσματα προαγωγής  και απόλυσης,  σύμφωνα με νεώτερη ανακοίνωση του ΥΠΑΙΘ,  θα ανακοινωθούν  την Τρίτη 16 Ιουνίου 2020.

Θα ακολουθήσει  νεώτερη σχετική ανακοίνωση του Σχολείου.

Επικοινωνήστε με το Σχολείο (2410 237153) εργάσιμες ημέρες και ώρες για οτιδήποτε χρειαστείτε.