Μαρ 11

Ελεύθερη πρόσβαση σε εκπαιδευτική πλατφόρμα

Ελεύθερη πρόσβαση στην πλατφόρμα brainy.gr σε όλους τους μαθητές 5ης, 6ης Δημοτικού και όλων των τάξεων του Γυμνασίου για όλο το διάστημα που τα σχολεία τους παραμείνουν κλειστά.
Η πλατφόρμα περιλαμβάνει όλα τα βασικά μαθήματα των αντίστοιχων τάξεων και τα παιδιά έχουν στη διάθεση τους όλη τη σχολική ύλη των μαθημάτων, σε επίπεδο θεωρίας, ασκήσεων, επαναληπτικών διαδραστικών test καθώς και καθημερινή υποστήριξη, για επίλυση αποριών, από την εκπαιδευτική ομάδα του brainy.gr.
H brainy.gr ανταποκρίθηκε στο κάλεσμα της Περιφέρειας Αττικής, για την παροχή δωρεάν υπηρεσιών λόγω της εξάπλωσης του κορωνοϊού και των μέτρων πρόληψης που λαμβάνονται για τον περιορισμό του, και δημιούργησε μια δράση για όσους οφείλουν να περιορίσουν τις μετακινήσεις σε χώρους πιθανής διασποράς του κορωνοϊού, παραμένοντας στις οικίες τους.
Δείτε περισσότερα εδώ: https://brainy.gr