Κλιμάκιο του Κέντρου Υγείας Λάρισας στο 11ο Γυμνάσιο Λάρισας

2η ημέρα της Θεματικής Εβδομάδας 2018-2019 στο Σχολείο μας στις 7 Μαΐου 2019 και υποδεχθήκαμε κλιμάκιο του Κέντρου Υγείας Λάρισας
αποτελούμενο από την παιδίατρο κ. Στεργιοπούλου Θεοδούλη και τη μαία κ. Τσιρογιάννη Ζωή.
Στην ενότητα “Ποιότητα ζωής” εντάχθηκε η εισήγηση”Ατομική Υγιεινή και Εμβόλια” που παρακολούθησαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α τάξης Γυμνασίου.
Στην ενότητα “πρόληψη κατά των εξαρτήσεων και του εθισμού” εντάχθηκε η εισήγηση “Συνέπειες του καπνίσματος” που παρακολούθησαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ τάξης Γυμνασίου.
Ευχαριστούμε τις εισηγήτριες που με απλό, κατανοητό και ταυτόχρονα επιστημονικό λόγο ενημέρωσαν τους μαθητές και τις μαθήτριες μας για σημαντικά θέματα που θα αντιμετωπίσουν και στην ενήλικη ζωή τους.