Απρ 29

Ενημέρωση μαθητών για τη ΣΜΥ

ΣΜΥΣτο πλαίσιο του μαθήματος του Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού, οι μαθητές της Γ΄τάξης του 11ου Γυμνασίου Λάρισας επισκέφτηκαν τη ΣΜΥ  και ενημερώθηκαν από τον υπεύθυνο επίλαρχο κ.Τζερεμάκη Β. για τον τρόπο  εισαγωγής στη Σχολή, τη στρατιωτική εκπαίδευση και την επαγγελματική εξέλιξη των αποφοίτων. Η ενημέρωση έγινε στο Κέντρο ψυχαγωγίας μέσα από ένα πλούσιο οπτικό υλικό σχετικό με τις  Σχολές Ενόπλων Δυνάμεων και στη συνέχεια οι μαθητές επισκέφτηκαν το κτήριο διαβίωσης των σπουδαστών. Με την επίσκεψη αυτή οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να συζητήσουν και να λύσουν τις απορίες τους σχετικά με τις Στρατιωτικές Σχολές. Τους μαθητές συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί Γερογιάννη Μαρία, Κάλμπαρης Ιωάννης και Λώλου Βασιλική.