27 Μαρτίου 2024
από 11ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΥΡΩΝΑ
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Επιμορφωτιές ημερίδες για τους εκπαιδευτικούς ΠΕ70

Επιμορφωτιές ημερίδες για τους εκπαιδευτικούς ΠΕ70

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε σχετικά με τις επιμορφωτικές ημερίδες που διοργανώνει η Σύμβουλος Εκπαίδευσης Δασκάλων 14ης Θέσης Π.Ε. Α΄ Αθήνας, Μαρία Βούκανου για τις εξής τάξεις:

• Τρίτη 2/4/2024 για τους εκπαιδευτικούς ΠΕ 70 που διδάσκουν στις Α΄& Β΄ τάξεις.
  • Πέμπτη 4/4/2024 για τους εκπαιδευτικούς ΠΕ 70 που διδάσκουν στις Γ΄& Δ΄ τάξεις.
  • Τετάρτη 10/4/2024 για τους εκπαιδευτικούς ΠΕ 70 που διδάσκουν στις Ε΄ & Στ΄ τάξεις.

Ως εκ τούτου οι μαθήτριες και οι μαθητές

• των Α΄& Β΄ τάξεων δε θα προσέλθουν στο σχολείο την Τρίτη 2/4/2024
  • των Γ΄& Δ΄ τάξεων δε θα προσέλθουν στο σχολείο την Πέμπτη 4/4/2024
  • των Ε΄& Στ΄ τάξεων δε θα προσέλθουν στο σχολείο την Τετάρτη 10/4/2024

12 Μαρτίου 2024
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ανακοίνωση για την 25η Μαρτίου

Ανακοίνωση για την 25η Μαρτίου

73683 2000 2000 1472x1100 1

1. 1. Την Παρασκευή 22 Μαρτίουοι μαθητές όλων των τάξεων θα έρθουν κανονικά όπως κάθε μέρα στο σχολείο έως τις 08.15. Tα παιδιά της Στ΄ τάξης και των δυο σχολείων έχουν ετοιμάσει μια γιορτή / εκδήλωση για την επέτειο της 25ηςΜαρτίου και θα την παρουσιάσουν στους μαθητές των υπόλοιπων τάξεων του σχολείου. Οι γονείς θα φέρουν τα παιδιά τους στις 08.15 και θα τα παραλάβουν στις 09.45
  • από την κεντρική είσοδο (Α΄, Β΄, Γ΄ τάξεις)
  • από την κάτω είσοδο (Δ΄, Ε΄, Στ΄) .

Εκείνη την ημέρα δε θα λειτουργήσουν ούτε η πρωινή ζώνη ούτε το ολοήμερο.

1. 2Τη Δευτέρα 25ηΜαρτίου, η σημαιοφόρος και οι παραστάτες θα έρθουν στον προαύλιο χώρο του ναού της Αγίας Τριάδος στις 10.15 και με συνοδό τη δασκάλα κ. Κουτσουκανίδου Τίνα θα παραστούν στη δοξολογία.

Οι υπόλοιποι μαθητές της παρέλασης θα έρθουν στο προαύλιο του 1ου Δημοτικού Σχολείου Βύρωνα στις  10.45  και με συνοδούς τις δασκάλες κ. Διολέτη Ηλιάνα και κ. Αλεβίζου Νατάσα θα μεταβούν στον χώρο της παρέλασης.

Από τη Δ/νση του Σχολείου

12 Μαρτίου 2024
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ανακοίνωση για τις Απόκριες

Ανακοίνωση για τις Απόκριες

ΑΠΟΚΡΙΕΣ
Αγαπητοί γονείς,
σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 15/3 τις δυο τελευταίες ώρες θα γίνει αποκριάτικη γιορτή κι αν ο καιρός το επιτρέψει, τα παιδιά των 5ου & 11ου Δημοτικών Σχολείων Βύρωνα θα χορέψουν το παραδοσιακό γαϊτανάκι.
Τα παιδιά μπορούν, αν θέλουν, να έρθουν ντυμένα με τις αποκριάτικες στολές τους από το πρωί χωρίς όμως χαρτοπόλεμο, σπρέι, σπαθιά κι αιχμηρά αντικείμενα.
Καλή αποκριά σε όλες και όλους!!!

8 Μαρτίου 2024
από 11ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΥΡΩΝΑ
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο “Ο Ρομπέν των θαλασσών και οι Νταήδες του βυθού”

“Ο Ρομπέν των θαλασσών και οι Νταήδες του βυθού”