ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ – ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι:

1. Οι εγγραφές στο σχολείο μας θα πραγματοποιηθούν από 6 έως και 20 Μαΐου 2019 και από ώρα 10:00 έως 11:30 καθημερινά

2. Επισημαίνεται ότι τη σχολική χρονιά 2019-2020 στην Α΄ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2013 έως 31-12-2013

3. Απαραίτητα δικαιολογητικά – ενέργειες εγγραφής στην Α΄ τάξη είναι:

α. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.) ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

β. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (το έντυπο δίνεται από το σχολείο)

γ. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή (λογαριασμό ηλεκτρικού ρεύματος, τηλεφωνίας, θέρμανσης)

δ. Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό.

Σας επισημαίνουμε ότι δικαίωμα εγγραφής στο σχολείο μας έχουν οι μαθητές των οποίων η μόνιμη κατοικία βρίσκεται στην σχολική περιφέρεια του 12/θ 11ου Δημοτικού Σχολείου Βόλου η οποία οριοθετείται από τις παρακάτω οδούς ως εξής:

Αναλήψεως (ζυγοί αριθμοί κατοικίας) – Ελευθερίου Βενιζέλου (μονοί αριθμοί κατοικίας) – Δημητριάδος (μονοί αριθμοί κατοικίας) – Αθανασίου Διάκου (ζυγοί αριθμοί κατοικίας)

Ο Διευθυντής του σχολείου

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

Κατηγορίες: 2018-2019, Ανακοινώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.