Διενέργεια self-test για την εβδομάδα 31/1-4/2

imageΑγαπητοί γονείς,

Σύμφωνα με ανακοίνωση του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, οι μαθητές εμβολιασμένοι και μη, όσων σχολείων βρίσκονταν σε αναστολή λειτουργίας την προηγούμενη εβδομάδα λόγω κακοκαιρίας, θα πρέπει να προσέλθουν τη Δευτέρα έχοντας πραγματοποιήσει ένα επιπλέον self-test έως 24 ώρες πριν, δηλαδή θα πρέπει να κάνουν τρία (3) την εβδομάδα 31/1-4/2. Τα self-test, επομένως, στα σχολεία που παρέμειναν κλειστά την εβδομάδα που πέρασε, θα πραγματοποιηθούν έως και 24 ώρες πριν την προσέλευση της Δευτέρας (31/1), της Τρίτης (1/2) και της Παρασκευής (4/2). Το αποτέλεσμα του self-test το καταχωρίζετε στη γνωστή πλατφόρμα edupass.gov.gr για να εκδώσετε τη σχολική κάρτα για covid-19, την οποία πρέπει να φέρουν μαζί τους όλοι οι μαθητές.

Πατήστε εδώ για να διαβάσετε την πλήρη ανακοίνωση από το Γραφείο Τύπου του ΥΠΑΙΘ