Δωρεάν self tests για μαθητές και εκπαιδευτικούς

3sfΑγαπητοί  γονείς,

Ευχόμαστε σε εσάς και τις οικογένειές σας Χρόνια Πολλά ! Καλή Χρονιά και πάντα με Υγεία !

Σας ενημερώνουμε ότι από 05/01/2022 άρχισε η δωρεάν διανομή self tests για τους μαθητές/τριες και εκπαιδευτικούς βάσει των πρόσφατων αποφάσεων της πολιτείας για την έναρξη των μαθημάτων την Δευτέρα 10 Ιανουαρίου 2022.

Οι μαθητές/τριες δικαιούνται πέντε (5) self tests που θα τους καλύψουν για την περίοδο από 10/01/2022 – 21/01/2022.

Την πρώτη εβδομάδα (10/1 – 14/01) οι μαθητές/τριες (εμβολιασμένοι, ανεμβολίαστοι και νοσήσαντες οι οποίοι είναι στην ίδια κατηγορία με τους εμβολιασμένους ) θα πραγματοποιήσουν τρία (3) τεστ τα οποία θα δηλωθούν στην γνωστή πλατφόρμα edupass και θα ελεγχθούν  στο Σχολείο την Δευτέρα – Τρίτη – Παρασκευή.

Τη δεύτερη εβδομάδα (17/01 – 21/01) θα πραγματοποιήσουν δύο (2) τεστ  οποία θα δηλωθούν στην πλατφόρμα και θα ελεγχθούν  στο Σχολείο την Τρίτη και την Παρασκευή .

Τα self test θα γίνονται έως 24 ώρες πριν την προσέλευση τους στο σχολείο.

Αγαπητοί γονείς θα ήθελα να επιστήσω την προσοχή σας στην απόλυτη εφαρμογή των πρωτοκόλλων για να προστατέψουμε τους εαυτούς μας και τις οικογένειές μας.

Ευχαριστούμε για την συνεργασία σας και όλοι μαζί θα διατηρήσουμε το σχολείο μας ασφαλές για όλους.

Από τη διεύθυνση του Σχολείου