Οδηγίες προς τους μαθητές για τη Webex

Αγαπητοί γονείς καλησπέρα σας

Σας στείλαμε τους συνδέσμους των εκπαιδευτικών ( οι οποίοι δεν πρέπει να κοινοποιηθούν σε τρίτους) με τους οποίους θα συνδεθείτε στις «ηλεκτρονικές αίθουσες διδασκαλίας» τους.

Στην αρχή θα υπάρξουν προβλήματα με τις συνδέσεις, κυρίως λόγω της υπερφόρτωσης του δικτύου της webex και όχι των παρόχων στην Ελλάδα. Θα χρειαστεί να οπλιστούμε όλοι με υπομονή και κατανόηση.

Στον παρακάτω σύνδεσμο (link) θα δείτε αναλυτικά πώς εύκολα θα συνδέεστε στις προσωπικές «ηλεκτρονικές αίθουσες διδασκαλίας» των εκπαιδευτικών και τις λεπτομέρειες σύνδεσης.

Η διεύθυνση και το εκπαιδευτικό προσωπικό του Σχολείου καταβάλλουν τις τελευταίες μέρες κάθε δυνατή προσπάθεια για την ομαλή διεξαγωγή της Σύγχρονης Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευσης.

Για τυχόν προβλήματα που θα αντιμετωπίσετε μπορείτε να επικοινωνείτε ηλεκτρονικά μαζί μας στο  e mail της σχολικής μονάδας.

Ελπίζουμε η περίοδος αυτή της « εξ’  αποστάσεως » να είναι σύντομη και να επανέλθουμε το γρηγορότερο δυνατό στην κανονικότητα της σχολικής μας καθημερινότητας.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόησή σας και ελπίζουμε να τα καταφέρουμε προς όφελος των παιδιών μας

Καλή δύναμη !

Ο Δντής