Ρύθμιση απουσιών μαθητών/τριών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με την Υπουργική Απόφαση με θέμα “Ρύθμιση απουσιών μαθητών/τριών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης” σας δίνεται η δυνατότητα, συμπληρώνοντας την Υπεύθυνη Δήλωση που θα βρείτε εδώ, να μην στείλετε το παιδί σας στο σχολείο στο διάστημα από 1η Ιουνίου 2020 έως και 26 Ιουνίου 2020 εφόσον ο/η μαθητής/τρια ανήκει σε ομάδα αυξημένου κινδύνου για νόσηση από COVID-19 ή έρχεται σε στενή επαφή με άτομο του οικογενειακού του περιβάλλοντος που ανήκει στην παραπάνω ομάδα αυξημένου κινδύνου ή ήδη νοσεί.

Tην Υπεύθυνη Δήλωση μπορείτε :

1. είτε να τυπώσετε, να υπογράψετε και να τη στείλετε σκαναρισμένη  στο mail του σχολείου.
  2. είτε να τη συμπληρώσετε πλήρως και απλά να τη στείλετε στο e-mail του σχολείου χωρίς υπογραφή αλλά με σημειωμένο ολογράφως το ονοματεπώνυμό σας στη θέση της υπογραφής.

Παρακαλούμε όπως στο θέμα του μηνύματος να γράψετε “ΠΕΡΙ ΑΠΟΥΣΙΩΝ“.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου