Αποστολή στοιχείων σύνδεσης μαθητή στο Π.Σ.Δ.

Σας ενημερώνουμε ότι σήμερα ολοκληρώσαμε την αποστολή των στοιχείων σύνδεσης των παιδιών σας στο email που μας καταχωρίσατε.

Είναι πολύ σημαντικό να συνδεθείτε έστω μια φορά στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο ακολουθώντας τις οδηγίες που σας αναγράφουμε στο email. Μόνο έτσι το σύστημα θα τον αναγνωρίσει ως μαθητή του σχολείου μας και θα του επιτρέψει είτε να δηλώσει ο ίδιος εγγραφή στα μαθήματα που υπάρχουν ήδη είτε στην εύρεση και πρόσκλησή του από τους εκπαιδευτικούς βάσει του ονόματος χρήστη που σας γνωστοποιήσαμε.

Επίσης σας συνιστούμε να φυλάξετε το έγγραφο με τα στοιχεία σύνδεσης που σας αποστείλαμε, γιατί τα στοιχεία αυτά  θα ισχύουν μέχρι την Γ΄Λυκείου τουλάχιστον.

Οι δυσκολίες σύνδεσης που αντιμετωπίζουμε στις προτεινόμενες πλατφόρμες e-me και e-class οφείλονται στην απότομη και  τεράστια αύξηση των μελών.  Ελπίζουμε ότι μέχρι τις 30/3/2020, που είναι και η καταληκτική ημερομηνία εγγραφής των μαθητών, τα προβλήματα να εχουν επιλυθεί και τα ηλεκτρονικά μαθήματα να ξεκινήσουν κανονικά.

Σας ευχόμαστε να έχετε υγεία και θα κάνουμε ότι μπορούμε για να είμαστε κοντά σας αλλά εξ’ αποστάσεως.