Εορταστικές εκδηλώσεις για την 25η Μαρτίου 1821.

Ανακοινώσεις

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 22 Μαρτίου 2019 και ώρα 10 :00 π.μ μαθητές, δάσκαλοι και γονείς θα τιμήσουμε την εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821. Η εκδήλωση αναμένεται να έχει ολοκληρωθεί γύρω στις 11:30 π.μ. Το Ολοήμερο τμήμα δε θα λειτουργήσει την ημέρα αυτή.

Τη Δευτέρα 25 / 3 / 2019 τα παιδιά θα συγκεντρωθούν στο χώρο του σχολείου στις 09 : 45 π.μ και θα αναχωρήσουν για το χώρο της παρέλασης στις 10:00 π.μ. Τα κορίτσια θα φορούν μαύρα ή μπλε παπούτσια (όχι μπότες), καλσόν στο χρώμα του δέρματος, μπλε σκούρα τζιν φούστα και άσπρο πουκάμισο και τα αγόρια μαύρα ή μπλε παπούτσια, μπλε σκούρο τζιν παντελόνι και άσπρο πουκάμισο. Τα φουλάρια και τις γραβάτες θα τα δώσει το σχολείο. Οι γονείς θα παραλάβουν τα παιδιά τους μετά τη λήξη της παρέλασης, στη συμβολή των οδών Αιμ. Βεάκη και Παναγή Τσαλδάρη.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου