Οργάνωση Εθελοντικής Αιμοδοσίας από τη Διεύθυνση Π.Ε Γ΄ Αθήνας

Η Διεύθυνση Π.Ε. Γ΄ Αθήνας διοργανώνει τη 10η αιμοδοσία για την Τράπεζα Αίματος όλων των εκπαιδευτικών και εργαζομένων της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Γ΄Αθήνας. Η Τράπεζα Αίματος ιδρύθηκε το 2010 σε συνεργασία με το Θριάσιο Γενικό Νοσοκομείο Ελευσίνας με σκοπό την κάλυψη αναγκών σε αίμα των μικρών μαθητών, των εκπαιδευτικών και εργαζομένων καθώς και των μελών των οικογενειών τους όλων των σχολείων της Διεύθυνσης Π.Ε. Γ΄ Αθήνας. Η αιμοδοσία θα διεξαχθεί από τις 09.00 π.μ. έως τις 12.30 μ.μ. στα σχολεία και τις ημερομηνίες που αναφέρονται παρακάτω:

• Τετάρτη 15 Οκτωβρίου 2014, στο 3ο ΔΣ Χαϊδαρίου (Κορυτσάς 6, Κολυμβητήριο, Διευθυντής κ. Μαρίνος Μακρής, τηλ. 210 5813742)
  • Πέμπτη 23 Οκτωβρίου 2014, στο 9ο ΔΣ Ιλίου (Λ. Πετρουπόλεως 76, Ίλιον, Διευθυντής κ. Νίκος Σιαλακάς, τηλ. 2105019461).

Όσοι εκ των εκπαιδευτικών ή των γονέων του σχολείου μας επιθυμούν μπορούν να δώσουν αίμα για να ενισχύσουμε έμπρακτα την προσπάθεια αυτή.