Πανελλήνιος Διαγωνισμός Φυσικής (Δημοτικού) έτους 2014

Διαγωνισμοί

Αγαπητοί γονείς,

Το Εργαστήριο Φυσικών Επιστημών, Τεχνολογίας & Περιβάλλοντος του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών σε συνεργασία με την Ένωση Ελλήνων Φυσικών διοργανώνει το 2ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής για το Δημοτικό (Ε΄ – ΣΤ΄ Δημοτικού). Ο διαγωνισμός τελεί υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων και είναι προαιρετικός για τους μαθητές. Δείτε τη σχετική εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας που περιγράφει τη διαδικασία διεξαγωγής του διαγωνισμού εδώ. Μπορείτε επίσης να δείτε και να κατεβάσετε (για εξάσκηση) τα περσινά θέματα καθώς και τις λύσεις τους εδώ.

Το σχολείο μας θα συμμετέχει στον ανωτέρω διαγωνισμό. Λεπτομέρειες του διαγωνισμού καθώς και τη διαδικασία εκδήλωσης ενδιαφέροντος θα πληροφορηθείτε, το αμέσως προσεχές διάστημα, με νέα ανάρτηση.

Από τη διεύθυνση του σχολείου