Εγγραφές μαθητών στην Α΄ τάξη και στο Ολοήμερο για το σχολικό έτος 2013 – 2014

Ανακοινώσεις

eggrafi_A_TaxiΣας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές των μαθητών για την Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα διεξαχθούν το διάστημα από 1η Ιουνίου 2013 έως 20 Ιουνίου 2013. Δείτε και κατεβάστε την ανακοίνωση της Δνσης του Σχολείου εδώ.

Για να κατεβάσετε την Αίτηση Εγγραφής μαθητή στην Α΄ τάξη του σχολείου κάντε κλικ εδώ.

Για να κατεβάσετε το Ατομικό Δελτίο Υγείας κάντε κλικ εδώ. Υπενθυμίζεται ότι συμπληρωμένο Ατομικό Δελτίο Υγείας πρέπει να προσκομίσουν και οι μαθητές που θα φοιτήσουν το επόμενο σχολικό έτος στη Γ΄ και Ε΄ τάξη.

Δείτε εδώ την εγκύκλιο συγκρότησης Τοπικών Μονάδων Υγείας ΕΟΠΥΥ (Πιστοποίηση Υγείας Μαθητών) προκειμένου να καταστεί ευκολότερη και δωρεάν η συμπλήρωση του Ατομικού Δελτίου Υγείας για ασφαλισμένους του ΕΟΠΥΥ.

Υπενθυμίζουμε επίσης ότι στο ίδιο χρονικό διάστημα θα διεξαχθούν και οι εγγραφές για το Ολοήμερο Σχολείο. Δείτε και κατεβάστε τη σχετική αίτηση εγγραφής εδώ.

Οι όροι και οι προϋποθέσεις παρακολούθησης του Ολοήμερου Προγράμματος ορίζονται σε σχετική εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας που μπορείτε να δείτε και να κατεβάσετε εδώ.