Απρ 13

“Ο ΔΙΑΝΟΟΥΜΕΝΟΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ”

Κάτω από (Εκδηλώσεις) από στις 22-04-2013
DSC00361

Τη Δευτέρα 22 Απριλίου 2013 και ώρα 11:30 π.μ. το 11ο Δημοτικό Σχολείο Πατρών με τη Δ/ντρια του Σχολείου κ. Μαρία Πολυδώρου ,τους  μαθητές της Στ΄Τάξης και τους δασκάλους τους, τον κ. Αλέξιο Τσουραπάκη και την κ. Ουρανία Νικολάου  πραγματοποίησε την εκδήλωση – αφιέρωμα :«Παναγιώτης Κανελλόπουλος,  ο Διανοούμενος Πολιτικός» στην αίθουσα  εκδηλώσεων.

Ομιλητές ήταν ο κ. Βασίλειος Μπεκίρης, πρώην Υφυπουργός Παιδείας, η κ. Γιούλα Ζώνα,Γ. Γραμματέας Εταιρίας Φίλων Παναγιώτη Κανελλόπουλου και ο κ.Ιωάννης Φίλανδρος,Ιστορικός.

Στη γιορτή συμμετείχαν  η Εταιρία Φίλων Παναγιώτη Κανελλόπουλου  Το Τμήμα Πολιτιστικών Θεμάτων Π.Ε.Ν. Αχαΐας και ο  Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων.

Παρέστησαν ο Πανοσιολογιότατος Αρχιμανδρίτης κ.Αμβρόσιος Γκουρβέλος ,ο  Προϊστάμενος  Παιδαγωγικής & Επιστημονικής Καθοδήγησης  Α/θμιας Εκπ/σης  Περιφέρειας Δ. Ελλάδας κ.Θεόδωρος Μπαρής,ο  Σχολικός Σύμβουλος  5ης Περιφέρειας Α/θμιας Εκπ/σης  Ν. Αχαΐας κ. Ηρακλής Αγγελόπουλος,η Προϊσταμένη του Τμήματος Πολιτιστικών θεμάτων της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ν.. Αχαίας κ. Ανδρεάννα Κουφού ,η Προϊσταμένη του Τμήματος Αγωγής Υγείας της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ν.. Αχαΐας κ. Αικατερίνη Νικολακοπούλου, εκπαιδευτικοί ,γονείς των μαθητών του Σχολείου και φίλοι – μέλη της Εταιρίας Παναγιώτη Κανελλόπουλου.

DSC00367 DSC00402 DSC00380 DSC00382 DSC00385