Απρ 13

«Εβδομάδα Αλληλεγγύης και Κοινωνικής Ευαισθητοποίησης»

DSC01025

Την Τρίτη 16 Απριλίου το Σχολείο μας με τους μαθητές της Γ΄ Τάξης , τη δασκάλα τους κ. Κωνσταντίνα Παπασωτηροπούλου,τη Διευθύντρια του Σχολείου κ. Μαρία Πολυδώρου και τη Γυμνάστρια κ.Κων/να  Πολυδώρου ,  συμμετείχε στην «Εβδομάδα Αλληλεγγύης και Κοινωνικής Ευαισθητοποίησης»που διοργάνωσε το Τμήμα Αγωγής Υγείας σε συνεργασία με την  εφημερίδα «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ»,την INTERAMERICANκαι την Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας.

Οι μαθητές τραγούδησαν ένα τραγούδι για την αγάπη σε στίχους της εκπαιδευτικού της Μουσικής του Σχολείου μας κ. Αικατερίνης Γαλανού και παρουσίασαν εικαστικές δημιουργίες σχετικές με τα θετικά και αρνητικά συναισθήματα, μέρος του προγράμματος Αγωγής Υγείας  με τίτλο «Νιώθω νιώθεις , νιώθουμε » που υλοποιούν κατά τη φετινή σχολική χρονιά  2012-13.

DSC01028 DSC01004 DSC01020 DSC01025