Ανοικτή διαδικτυακή ενημέρωση/συζήτηση για το σκοπό και το πλαίσιο λειτουργίας των Πειραματικών Σχολείων

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Στερεάς Ελλάδας σε συνεργασία με το ΠΕ.Κ.Ε.Σ. και τις Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας και Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης της Στερεάς Ελλάδας διοργανώνει,
τη Δευτέρα 12/4/2021 στις 19:00,
διαδικτυακή εκδήλωση προκειμένου να αναδειχθεί η σπουδαιότητα του θέματος, να υπάρξει ενημέρωση σε βάθος, να διευκρινιστούν ασάφειες και να απαντηθούν απορίες.
Προσκεκλημένοι ομιλητές της εκδήλωσης θα είναι η κα. Παπατσίμπα Λαμπρινή, προϊσταμένη του αυτοτελούς τμήματος Πρότυπων και Πειραματικών σχολείων του Υπουργείου Παιδείας και ο Πρόεδρος ή μέλος της Διοικούσας Επιτροπής Πρότυπων και Πειραματικών Σχολείων.
Η εκδήλωση απευθύνεται σε κάθε ενδιαφερόμενο μέλος της σχολικής κοινότητας της Στερεάς Ελλάδας (Γονείς και Εκπαιδευτικούς).

Δείτε περισσότερα εδώ