τίτλο4

Οι συλλογές των μαθητών της Γ2 τάξης

Τη δική τους συλλογή έφεραν σήμερα, Πέμπτη, 3-11-2022, στο σχολείο οι μαθητές του Γ2 του σχολείου μας, στα πλαίσια του μαθήματος της Γλώσσας, με την παρότρυνση των δασκάλων τους, κ. Κιουτσούκη Ευαγγελίας και κ. Κοντού Αθανασίας. Με μεγάλη περηφάνια και χαρά την παρουσίασαν στους συμμαθητές τους και στις δασκάλες τους. Προσκεκλημένη ήταν και η διευθύντρια του σχολείου. Ακολούθησε συζήτηση για τα οφέλη της δημιουργίας συλλογής στη ζωή μας, όπως η δημιουργικότητα, η ταξινόμηση και η οργάνωση, η απόκτηση φίλων μέσα από το διαμοιρασμό και την ανταλλαγή, η συμβολή στην ψυχοσυναισθηματική μας ανάπτυξη και υγεία. Η διευθύντρια τους υποσχέθηκε να τους φέρει και τη δική της συλλογή γραμματοσήμων. Οι εκπαιδευτικοί επιβράβευσαν τους μαθητές και τους ευχήθηκαν να συνεχίσουν και να μεγαλώσουν τη συλλογή τους. Δείτε τη συλλογή τους:
τίτλο1τίτλο2τίτλο4τίτλο5τίτλο3τίτλο6τίτλο10τίτλο9