λήψης

Γιορτή 28ης Οκτωβρίου

Με μεγάλη επισημότητα και λαμπρότητα γιορτάστηκε η γιορτή της σημαίας την Πέμπτη, 27 Οκτωβρίου 2022. Το κλίμα ήταν ιδιαίτερα συγκινητικό, μιας και η αίθουσα εκδηλώσεων ξαναγέμισε μετά από δυόμισι χρόνια. Η Διευθύντρια του σχολείου ανάγνωσε το πρακτικό επιλογής σημαιοφόρων και παραστατών για το σχολικό έτος 2022-23. Οι μαθητές που διακρίθηκαν χειροκροτήθηκαν από γονείς, μαθητές και εκπαιδευτικούς και έγινε η παράδοση της σημαίας στους σημαιοφόρους. Ακολούθησε η γιορτή για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου από τους μαθητές της Δ΄ τάξης του σχολείου μας, με την καθοδήγηση των δασκάλων τους, κ. Μπακοπούλου Βασιλικής, κ. Κολοκύθα Παναγιώτας, κ. Καλτσούδα Βίβιαν, της εκπαιδευτικού Θεατρικής Αγωγής κ. Πανάγου Ειρήνης και της Μουσικού κ. Κουτροζή Μερόπης. Την επόμενη ημέρα οι μαθητές μας συμμετείχαν στην παρέλαση της πόλης μας, με την κ. Λιόλιου Αγγελική. Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες και Χρόνια Πολλά!!!