Η Αποκριά στο 11ο Κοζάνης

Την Παρασκευή 16/2/2018 το σχολείο μας μετατράπηκε σε ένα διαφορετικό σχολείο. Μασκαράδες, κέφι, φαγητό  και χορός…  Όλα τα παιδιά ήρθαν ντυμένα καρναβάλια. Άλλα με έτοιμες ραμμένες στολές κι άλλα με αυτοσχέδιες.  Άλλα με φανερωμένα κι άλλα με κρυμμένα πρόσωπα. Αφού έκαναν μικρά πάρτι στις τάξεις τους, ακολούθησαν ομαδικοί χοροί: παραδοσιακοί, μοντέρνοι, αποκριάτικοι ακόμα και σατυρικοί. Ο γυμναστής μας, ο κ. Ζήνων είχε ετοιμάσει στίχους ειδικά γραμμένους για όλο το προσωπικό και  υπό τον ήχο του ακορντεόν του μουσικού μας κυρίου Βαγγέλη, έσυρε πρώτος το χορό με το διευθυντή μας να ακολουθεί. Το σίγουρο είναι πως μικροί και μεγάλοι πέρασαν υπέροχα, κάνοντας ένα δυνατό ξεκίνημα για το τριήμερο που θα ακολουθούσε. Να περνάμε πάντα έτσι όμορφα! Καλή Σαρακοστή!