Όπερα κουκλοθεάτρου – ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Καβάλας

Όπερα El retablo de maese Pedro

Το ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Καβάλας φιλοξενεί την Τρίτη 8 Οκτωβρίου στις 8 το βράδυ στο θέατρο Αντιγόνη Βαλάκου, την όπερα κουκλοθεάτρου «El retablo de maese Pedro».

Οι μικροί και μεγάλοι θεατές θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν τη συναρπαστική ιστορία της μονόπρακτης όπερας El retablo de maese Pedro σε μια μοναδική παράσταση που θα πραγματοποιηθεί στο Θέατρο «Αντιγόνη Βαλάκου» την Τρίτη 8 Οκτωβρίου στις 20.00.

Η όπερα κουκλοθεάτρου El Retablo de Maese Pedro έχει ήδη παρουσιαστεί με μεγάλη επιτυχία σε σχολεία της Αττικής από τις Εκπαιδευτικές και Κοινωνικές Δράσεις της ΕΛΣ. Και αυτό ήταν μόνο η αρχή! Μετά την περιοδεία στη Βόρεια Ελλάδα, η όπερα θα επιστρέψει στην Εθνική Λυρική Σκηνή στο Κέντρο Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος για μια σειρά σχολικών παραστάσεων.