Εθελοντική αιμοδοσία: Ένα πολύτιμο δώρο

Οι μαθητές του Δ΄3 ασχολήθηκαν με την Κυκλοφοριακή Αγωγή, έμαθαν για τον Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας, πληροφορήθηκαν για τα τροχαία ατυχήματα και μελέτησαν το κείμενο «Η αιμοδοσία» της Λότη Πέτροβιτς-Ανδρουτσοπούλου. Στη συνέχεια μας επισκέφθηκε η κυρία Μαρία Φωκά, νοσηλεύτρια, με σκοπό να μας ενημερώσει για την εθελοντική αιμοδοσία. Οι μαθητές έγιναν για λίγο δημοσιογράφοι, κατέγραψαν τις ερωτήσεις τους και πήραν συνέντευξη από την καλεσμένη μας . Στο τέλος αυτής της ενημέρωσης καταλήξαμε όλοι στο συμπέρασμα ότι η εθελοντική αιμοδοσία είναι μία πολύ απλή και γρήγορη διαδικασία, που όμως ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΩΣΕΙ ΖΩΕΣ. Σας καλούμε, λοιπόν, όλους να γίνετε εθελοντές αιμοδότες και να ΚΑΝΕΤΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΔΩΡΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΑΣ!