Ενδοσχολική Επιμόρφωση

Ενδοσχολικές επιμορφώσεις σχολικού έτους 2023-2024

• 20/11/2023: Σεμινάριο  εκπαίδευσης πρώτων Ανταποκρινόμενων σε επείγουσες για τη ζωή καταστάσεις iSAVElives FIRST RESPONDER EDUCATION . Οργάνωση Υλοποίησης  Ελληνικός Ανθρωπιστικός Σύλλογος.                                                                  Σύγχρονη διδασκαλία από απόσταση ( Webinar).

•    8/2/2024 STEAM και πειράματα φυσικής, διάρκειας δύο ωρών εξ’ αποστάσεως σε συνεργασία με νηπιαγωγεία ανά την Ελλάδα που συμμετέχουν στην ενδοσχολική επιμόρφωση. Διοργάνωση: Νηπιαγωγείο Ριζαριού Τρικάλων.

Οι ενδοσχολικές επιμορφώσεις που πραγματοποιήθηκαν κατά το σχολικό έτος  2022-2023

δια ζώσης  170 1704457 spths parent teacher conference reunio logo clipart και εξ’ αποστάσεως  team meeting 280 :

• 24/11/2022: Πρόληψη παιδικών ατυχημάτων από το Σωματείο Αντιμετώπισης Παιδικού Τραύματος.
  •  30/11/2022:  Εφαρμογή της ολιστικής εκπαιδευτικής μεθόδου στη σχολική πραγματικότητα.(Από τον οργανωτικό φορέα REEC σε συνεργασία με το 22ο   Νηπιαγωγείο Αθηνών.)
  •  8/12/2022: Τα όρια στη συμπεριφορά των παιδιών με την ψυχολόγο κα Βάσω Μανούσου του κέντρου Αθηνά Πολιάς του Δήμου Αθηναίων.
  • 23/2/2023: Ψυχική Ενδυνάμωση Εκπαιδευτικών σε συνεργασία με το REEC ΕΛΛΑΣ. Η επιμόρφωση συνδιοργανώθηκε με το 22 Νηπιαγωγείο Αθηνών και 1ο Νηπιαγωγείο Τριανδρίας Θεσσαλονίκης.