Καλως ήρθατε παιδιά!! Ολοι μαζί ξανά στην τάξη μας..με υγεία και χαρά!!

Σήμερα, 10-1-2022,  η νηπιαγωγός καλωσόρισε με χαρά τα παιδιά, τους ευχήθηκε καλή χρονιά, τους είπε τα νέα της και ότι μετά την Πρωτοχρονιά σας σκεφτόμουν, ένιωθα να μου λείπετε..

Τα  παιδιά μας με χαρά ξαναγύρισαν στην σχολική τους τάξη, όπου τους δόθηκε η ευκαιρία να ξαναβρεθούν με τους φίλους τους, να πουν : Σε αγαπώ κυρία, να επικοινωνήσουν, να μιλήσουν για το πως πέρασαν στις  διακοπές τους, να ζωγραφίσουν μία όμορφη στιγμή των διακοπών τους και σταδιακά να ξεκινήσουν να προσαρμόζονται στο πρόγραμμα σπουδών του σχολείου μας..

Επίσης ξανασυζητήσαμε στην ολομέλεια σχετικά με την μετάλλαξη Όμικρον, την μεγάλη μεταδοτικότητά της , την τήρηση των υγειονομικών πρωτοκόλλων(μάσκα-αποστάσεις-αερισμός της τάξης, υλοποίηση σελφ τεστ).

Είπαμε το ποίημα της ενδυνάμωσης και καταλήξαμε ότι όλοι μαζί σαν καλοί μαχητές θα τα καταφέρουμε και πάλι μια χαρά!!

Είχαμε μία όμορφη ημέρα!!

Κατηγορίες: Θεματική. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.