Covid 19 – Ενημέρωση & οδηγίες για νηπιαγωγεία

Μαΐ 202029

Αγαπητοί γονείς,

Το ενημερωτικό υλικό που θα βρείτε στο επισυναπτόμενο αρχείο περιέχει βασικές πληροφορίες σχετικά με: α) το Covid-19 και τα συμπτώματα της νόσου, β) τους τρόπους μετάδοσης, γ) τα μέτρα αυτοπροστασίας και προστασίας τρίτων και δ) τα μέτρα
τα οποία είναι απαραίτητο να ληφθούν σε περίπτωση που εμφανιστούν κρούσματα της νόσου στο σχολείο.

Επισημαίνεται, ότι για το διάστημα επαναλειτουργίας των σχολικών μονάδων και έως τη λήξη
του διδακτικού έτους θα είναι διαθέσιμες για περισσότερες πληροφορίες, υποστήριξη ή παρέμβαση,
όπως αναγράφεται και στις σχετικές οδηγίες, οι παρακάτω τηλεφωνικές γραμμές ειδικών ομάδων
επιστημόνων του ΕΟΔΥ :
Για ιατρική υποστήριξη και παρέμβαση: 210 5212054, 210 5212056, 2105212058
Για ψυχολογική υποστήριξη και παρέμβαση: 215 215 6060

Λοίμωξη Covid19 – Οδηγίες για νηπιαγωγεία- παιδικούς και βρεφονηπιακούς σταθμούς

Μάιος 2020
« Απρ   Ιούν »

1. 24/11/1859: Ο Κάρολος Δαρβίνος δημοσιεύει το μνημειώδες έργο του «Η καταγωγή των ειδών».